Silo & Silo Ekipmanları

MRM Silo Ekipmanları

Çimento Silosu

Çimento Silosu Nedir?

Çimento silosu, çimento karışımlarının depolanması ve dağıtımı için kullanılan depolama konteynerleridir. İnşaat faaliyetleri için gerekli olan çimentonun sürekli tedarikini sağlarlar. Çimento siloları çeşitli boyutlarda olup, birçok şantiyede kullanım için idealdir.

Çimento siloları sabit olabileceği gibi, gerektiğinde yeri değiştirilebilen portatif (taşınabilen) bir model de olabilir. Diğer birçok silo türünde olduğu gibi, çimento siloları da genellikle depolanan içeriğin bir kamyona veya başka bir hazneye boşaltılmasına yardımcı olmaktadır.

çimento siloları

Çimento Silosu Türleri Nedir?

Çimento siloları iki türdedir; sabit (dikey) çimento silosu ve taşınabilir (mobil) çimento silosu.

Ürün Detayları

Sabit (Dikey) Çimento Silosu

Genel olarak, daha büyük ve taşınamayan kalıcı yapılardır. Hazır betonun sevkiyat zamanı gelene kadar depolandığı beton tesislerinde bulunmaktadır.

Dikey Silolarının Avantajları

 • Yüksek depolama kapasitesi.
 • Dayanıklı ve sağlam.
  Büyük şantiyeler için uygundur.
 • Piyasaya beton veren şirketler için uygun.

Dikey Silolarının Dezavantajları

 • Kolayca hareket ettirilemez.
 • Daha fazla alan gerektirir.
Videoyu oynat

Çimento silolarımızın projeye özel tasarım ve imalat süreci.

Taşınabilir (Mobil) Çimento Silosu

İnşaat şirketlerinin farklı inşaat projeleri için birkaç taşınabilir (mobil) çimento silosu bulundurabilir. Portatif veya yatay çimento silosu olarak da adlandırılan bu silolar saha içerisinde kolayca taşınabilir. Bu basit depolama ekipmanı genellikle birkaç saat içinde kurulabilir ve proje tamamlandıktan sonra sökülebilir.

Mobil Silolarının Avantajları

 • Taşınabilir ve taşıması kolay.
 • Geçici inşaat sahaları için ideal.

Mobil Siloların Dezavantajları

 • Dikey silolara kıyasla daha düşük depolama kapasitesi.
 • Daha sık yeniden doldurma gerekir.

Çimento Siloları & Bakım İpuçları

Düzenli kontrol ve temizlik: Tıkanmaları önlemek ve sorunsuz çalışmayı sağlamak için.

Potansiyel sorunların takibi: Çatlakların veya aşınmanın erken tespiti.

Uygun havalandırma ve nem kontrolünün sağlanması: Çimento bozulmasını önlemek için.

Projelerimiz

İstanbul Mobil Santral Projesi

Nevşehir Sabit Santral Projesi

Cezayir Sabit Santral Projesi

Irak Mobil Santral Projesi

Antalya Mobil Santral Projesi

Malatya Mobil Santral Projesi

Neden MRM?

MRM Misyon

MRM Beton Santralleri için hazır beton santrali demek, kaliteli üretimden başarılı bir kuruluma, satış sonrası eğitimden servis hizmeti ve yedek parça teminine kadar olan çok geniş bir süreci kapsar. MRM, tüm bu süreçlerde müşterilerine kaliteli ürün ve hizmet sunarak onları memnun etmeyi ve gönüllerini kazanmayı amaçlar. Sorunun bir parçası olmak yerine oluşabilecek sorunları en hızlı biçimde ve en doğru şekilde çözmeyi hedefler. Tüm müşterileriyle güvene dayalı, kalıcı ve samimi ilişkiler oluşturmaktır.

MRM Vizyon

MRM Beton Santralleri, sürekli olarak kendini geliştirmeyi ve büyümeyi ilke edinmiştir. Kuruluşunun üzerinden kısa bir süre geçmesine rağmen koyduğu hedeflere başarıyla ulaşmıştır. Orta vadede  ihracat rakamlarını daha da artırarak ülke ekonomimize daha fazla katma değer sağlamak öncelikli hedefidir.

Satış öncesi ve sonrası uyguladıkları iş politikalarında kalite, çevre ve sağlık ve güvenlik ile tüm katılımların katılımıyla gelişim ve sürekli gelişim sağlayan bir yönetim anlayışı benimsemiştir.

Üretim kalitesi ve engin tecrübesi, sahadaki uzmanı ve güçlü makine parkuru sayesinde elde ettiği yüksek ürün sayesinde, en ağır koşullarda sorunlara neden olmayan bitkiler üretmektedir. Düşük işletme maliyeti ve yüksek verime sahip entegre bir şekilde çalışırlar.

Sektöründe kendi alanında en uzmanlaşmış firma olup, yalnızca hazır beton santralleri ve yan ürünleri üretimi hedefi olarak benimsemiştir. Kurduğu Ar – Ge ve Ar – Ge uzman birimleri ile ürünlerini düzenli olarak geliştirmekte ve geliştirmektedir.

Öngörülen müşterinin ihtiyaç ve taleplerine tam anlamıyla cevap veren misyonuyla oluşturduğu üretim ve hizmet politikasını en iyi şekilde uygular.

Satış sonrası servis hizmeti vererek ve yedek parça temin ederek ortaya çıkabilecek her türlü sorunu derhal çözme yeteneğine sahiptir.

Müşteri taleplerine göre üretim, sevkiyat, montaj gibi işlemleri organize eder ve sorunsuz şekilde yönlendirir.

Tüm nedenlerden başka, müşteri memnuniyeti ve gönül kazanma arzusu, güvene dayalı samimi ve kalıcı ilişkiler kurma arzusu, sunduğu hizmetlerin daima arkasında durma arzusu, MRM Beton Santrali ile çalışmak için daha fazla neden.

tr_TRTurkish
Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz.