Beton Mikserleri

MRM Beton Mikserleri

Beton Mikseri Türleri

Beton Mikseri Nedir?

Beton mikserleri çimento, agrega (kum ve çakıl), su ve kimyasal/mineral katkıları karıştırıp betona dönüştüren makinelerdir. Çimento silosunda muhafaza edilmek ya da hemen kullanılmak üzere olan harcın hazırlanması amacıyla kullanılmaktadır. Büyük hacimli üretim merkezlerinde ve hammaddelere daha hızlı ulaşmak ihtiyacı hisseden şantiyelerde kullanımı uygun olmaktadır.

Beton mikseri çalışma prensibi, belirli metreküp içerisinde hazneye dahil edilmesi gereken beton harcının ve agreganın karıştırılması amacıyla organize edilir. Yatay açılı ve küçük çaplı silolar içerisinde muhafaza edilen harcın, mekanik sistem içerisinde hareketli şekilde karıştırılması amacıyla beton mikseri üretimi yapılmaktadır.

Betonun karıştırılma yöntemi ve koşulları beton kalitesini etkileyen en önemli faktörlerdir. Bu faktörler beton mikseri karışımın homojen olmasını sağlar. Bu, betonun mukavemetini ve ömrünü artırır. Ayrıca, işçilikten tasarruf sağlar.

Çift Milli Beton Mikseri

Beton Mikseri Çeşitleri

Hazır beton üreten tesislerde kullanılmak üzere 3 tip mikser vardır. 

Bunlar: 

  1. Çift milli – Tek milli mikserler
  2. Planet mikserler
  3. Pan mikserler

Beton mikseri nasıl çalışır?

Çalışma prensipleri hemen hemen aynı olan beton mikserlerinin uygun şartlarda ve doğru kullanımı önemlidir. Bu yüzden beton mikseri kurulumundan sonra teknik destek ekibimizin vereceği eğitim ve talimatlara uymak en verimli sonucu doğuracaktır.

Mikserin Hazırlanması:

Mikseri kullanılacağı alan düz ve tercihe göre su kaynağına yakın olmalıdır.

  • Daha sonra karıştırılacak çimento malzemesi ve su miktarı uygun oranlarda ayarlanmalıdır.
  • Mikser haznesine kapasitesinin üzerinde yükleme yapılmamalıdır. Kapasitenin üzerinde yapılan yükseme beton karışımının bozulmasına neden olmaktadır.
  • Beton mikserinin kurulum ve hazırlığını uzman bir ekip yapmalıdır. Çünkü bu aşamada herhangi bir aksaklık beton üretim sürecine büyük zararlar verebilir.

Doğru bir şekilde karıştırılmış beton, mikser tamburunda kolayca hareket edebilir ve taşma riski olmadan kullanılabilir. Bu homojen karışımın elde edilmesi için su veya beton katkı maddeleri ilave edilebilir.

Beton mikseri seçimi verimlilik açısından önemlidir. Mikserin boyutu, belirli bir süre içinde üretilecek beton miktarını belirler ve inşaat süresini etkiler. İhtiyaç duyulan beton miktarı arttıkça, tek seferde yapılacak karışımın miktarını artırmak için mikserin büyük olması önemli hale gelir.

Sürekli bir inşaat süreci ve zaman tasarrufu sağlamak için büyük bir mikser seçimi yapmak önemlidir. Bu sayede hem homojen bir karışım elde edilir hem de inşaat süreci daha verimli bir şekilde ilerler.

Projelerimiz

İstanbul Mobil Santral Projesi

Nevşehir Sabit Santral Projesi

Cezayir Sabit Santral Projesi

Irak Mobil Santral Projesi

Antalya Mobil Santral Projesi

Malatya Mobil Santral Projesi

Neden MRM?

MRM Misyon

MRM Beton Santralleri için hazır beton santrali demek, kaliteli üretimden başarılı bir kuruluma, satış sonrası eğitimden servis hizmeti ve yedek parça teminine kadar olan çok geniş bir süreci kapsar. MRM, tüm bu süreçlerde müşterilerine kaliteli ürün ve hizmet sunarak onları memnun etmeyi ve gönüllerini kazanmayı amaçlar. Sorunun bir parçası olmak yerine oluşabilecek sorunları en hızlı biçimde ve en doğru şekilde çözmeyi hedefler. Tüm müşterileriyle güvene dayalı, kalıcı ve samimi ilişkiler oluşturmaktır.

MRM Vizyon

MRM Beton Santralleri, sürekli olarak kendini geliştirmeyi ve büyümeyi ilke edinmiştir. Kuruluşunun üzerinden kısa bir süre geçmesine rağmen koyduğu hedeflere başarıyla ulaşmıştır. Orta vadede  ihracat rakamlarını daha da artırarak ülke ekonomimize daha fazla katma değer sağlamak öncelikli hedefidir.

Satış öncesi ve sonrası uyguladıkları iş politikalarında kalite, çevre ve sağlık ve güvenlik ile tüm katılımların katılımıyla gelişim ve sürekli gelişim sağlayan bir yönetim anlayışı benimsemiştir.

Üretim kalitesi ve engin tecrübesi, sahadaki uzmanı ve güçlü makine parkuru sayesinde elde ettiği yüksek ürün sayesinde, en ağır koşullarda sorunlara neden olmayan bitkiler üretmektedir. Düşük işletme maliyeti ve yüksek verime sahip entegre bir şekilde çalışırlar.

Sektöründe kendi alanında en uzmanlaşmış firma olup, yalnızca hazır beton santralleri ve yan ürünleri üretimi hedefi olarak benimsemiştir. Kurduğu Ar – Ge ve Ar – Ge uzman birimleri ile ürünlerini düzenli olarak geliştirmekte ve geliştirmektedir.

Öngörülen müşterinin ihtiyaç ve taleplerine tam anlamıyla cevap veren misyonuyla oluşturduğu üretim ve hizmet politikasını en iyi şekilde uygular.

Satış sonrası servis hizmeti vererek ve yedek parça temin ederek ortaya çıkabilecek her türlü sorunu derhal çözme yeteneğine sahiptir.

Müşteri taleplerine göre üretim, sevkiyat, montaj gibi işlemleri organize eder ve sorunsuz şekilde yönlendirir.

Tüm nedenlerden başka, müşteri memnuniyeti ve gönül kazanma arzusu, güvene dayalı samimi ve kalıcı ilişkiler kurma arzusu, sunduğu hizmetlerin daima arkasında durma arzusu, MRM Beton Santrali ile çalışmak için daha fazla neden.

tr_TRTurkish
Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz.