Beton Santralleri & Ekipmanları

MRM Ürünler

Beton Santralleri & Silo Ekipmanları

Hazır Beton Santralleri

Beton santrali, inşaat sektöründe kullanılan hazır beton ihtiyacını karşılamak için kullanılan önemli bir ekipmandır. Hazır beton; çimento, kum, çakıl, su ve diğer katkı maddelerinin belirli oranlarda karıştırılmasıyla elde edilen ve çeşitli yapıların inşasında yaygın bir şekilde kullanılan bir yapı malzemesidir. 

Beton santralleri, bu malzemelerin doğru oranlarda karıştırılarak kaliteli beton üretimi sağlayan özel ekipman ve makinelerin bulunduğu tesislerdir. Binalar, barajlar, su yapıları, altyapı projeleri, tünel inşaatı ve endüstriyel yapılar gibi birçok farklı projede hazır beton kullanılmaktadır. 

Beton santralleri, proje özelliklerine ve projenin büyüklüğüne göre farklı özelliklerde olabilir. Bir inşaat sahasında hazır beton üretim tesisi kurmak için beton santrali, çimento & silo ekipmanı ve beton mikseri gerekmektedir.

Beton santrali kurarken dikkate alınması gereken bazı faktörler ve alınması gereken izinler vardır. Bu faktörler şunları içerir:

OTOMASYON VE KONTROL

Beton santralinin otomasyon ve kontrol sistemi, betonun doğru bileşenlerle ve istenen kalitede üretilmesini sağlar.

BAKIM VE SERVİS

Beton santrali düzenli bakım ve servis gerektirir. Bakım kolaylığı, yedek parça temin edilebilirliği ve teknik destek gibi faktörler, bir beton santralinin verimli çalışmasını ve kesintisiz beton üretimini sağlar.

KAPASİTE

Beton santralinin günlük beton üretim kapasitesi, kullanılacağı alana ve projenin gereksinimlerine bağlı olarak önemli bir rol oynar.

MOBİLİTE

İnşaat projelerin coğrafi konumu ve süresi, beton santralinin taşınabilirlik özelliğini etkileyebilir.

Beton Santrali Çeşitleri

MRM Concrete Plants bünyesinde dört çeşit beton santrali bulunmaktadır. Beton üretim santralleri; üretim kapasitesi, taşınabilirlik, otomasyon seviyesi, ekipman ve teknolojiye göre farklılık gösterebilir. Projeye ve ihtiyaca göre farklı beton santrali çeşitleri mevcuttur.

Projeniz için en iyi beton santrali çeşitini belirlemek için iletişim geçin.

Sabit Beton Santralleri

MRM Concrete Plants

Mobil Beton Santralleri

MRM Concrete Plants

Kompakt Beton Santralleri

MRM Concrete Plants

Sabit Beton Santralleri

Sabit Beton santralleri, kum, çimento, taş gibi bileşenleri su ile birleştirilip, karıştırılma işleminin hemen peşinden beton imalatı sağlayan santrallerdir. Beton santralleri, imalatı gerçekleştirilen betonun transmikserlere doldurulması için de gereklidir.

Sabit Beton Santralleri günlük ortalama 500 m3 ve üzeri beton ihtiyacında tercih edilir. 

Piyasaya beton verilecek ise en iyi seçim Sabit Beton Santralleridir. Ayrıca ilerleyen zamanlarda kapasite artırımı sadece Sabit Beton Santrallerinde mümkün olmaktadır.

Mobil Beton Santralleri

Mobil Beton Santralleri daha çok inşaat firmalarının proje bazlı işlerinde tercih edilirken, hazır beton firmalarının büyük projelere verdiği tekliflerde de proje alanı içine kurularak sadece o projeye beton üretecek şekilde de tercih edilmektedir.

Mobil Beton Santralleri, değişik modelleri ile her türlü projeye uygun çözümler sunar. Bu sayede inşaat firmalarını kendi mobil beton santrallerini kurarak projelerini yürütürken daha bağımsız ve daha esnek olmaya teşvik etmiştir.

Kompakt Beton Santralleri

Mini beton santralleri mini dizaynı sayesinde kolay ve hızlı kurulabilen ve kolay taşınabilen bir özelliğe sahiptir. Tek bir çekici ile ya da 40 ft tek konteyner ile taşınabilmektedir.

Çok düşük işletme ve bakım maliyetlerine sahiptir. Herhangi bir altyapı çalışması istememesi ve çok kolay taşınabilme özelliği ile özellikle projeli işlerde çok tercih edilmektedir.

Beton Mikserleri

Beton mikseri, çimento silosunda muhafaza edilmek ya da hemen kullanılmak üzere olan harcın hazırlanması amacıyla kullanılmaktadır. Büyük hacimli üretim merkezlerinde ve hammaddelere daha hızlı ulaşmak ihtiyacı hisseden şantiyelerde kullanımı uygun olmaktadır.

Çimento Silosu & Ekipmanları

Çimento silosu, beton santrallerinde üretilen hazır betonun depolanması ve dağıtımı için kullanılan depolama konteynerleridir. Silolar çeşitli boyutlarda olup, birçok şantiyede kullanım için idealdir. 

HER ZAMAN GÜNCEL ve TEKNOLOJİK

Sektörel bilgiler ve
MRM Beton'dan haberler

MAKALELER

MAKALELER

beton santrali kurmak için gerekli izinler

Beton Santrali Kurmak İçin Gerekli İzinler

Beton santrali kurmak, çeşitli resmi izinler ve belgeler gerektiren bir süreçtir. Üretici firma, beton üretimini başlatmadan önce belirli şartları yerine getirmek ve yetkililere gerekli evrakları sunmak zorundadır. Beton santrali kurma

Devamı »
beton santrali seçimi

Beton Santrali Seçimi Nasıl Yapılır?

Bir inşaat projesine başlarken vermeniz gereken kritik kararlardan biri de doğru hazır beton üretim tesisini seçmektir. Beton santrali seçiminin ve üretimin verimliliği projenizin başarısını önemli ölçüde etkileyebilir. Beton santrali, beton

Devamı »
Hazır beton üretimi, özel beton santrallerinde gerçekleştirilir. MRM proje ihtiyaçlarına göre 4 farklı beton santrali modeli sunmaktadır.

Hazır Beton Üretimi ve Beton Santrali Modelleri

Günümüzde inşaat sektöründe kullanılan en önemli malzemelerden biri olan hazır betondur. Hazır beton sayesinde inşaat projelerinde zaman ve işgücü tasarrufu sağlanmaktadır. Bu yazıda, hazır beton üretimi, kalitesi ve kullanım alanları

Devamı »
tr_TRTurkish
Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz.